1937 Yılında şarampolde küçük bir Simit ve Pide Fırını olarak Dedemiz Fırıncı Hüseyin tarafından kurulan Ülker Pide ve Simit Fırını, Daha sonra Babamız Lütfi Ülker tarafından işletilmiş 1985 yılında Saray Sineması civarına taşınarak, 3. kuşağında işi ele almasıyla, ağırlığı pide,lavaş ve gobit pideye vermiştir.
Siz Değerli Müşterilerimize daha iyi hizmet , daha hijyenik bir ortamda pide üretimini sağlamak için hep arayış içinde olan firmamız hizmet kalitesini arttırmak için 2002 yılında meydan kavağı mahallesinde temelini attığı 5000 m2’lik lüks tesisine 2008 yılında taşınmış, bu tesisi Antalya’nın hizmetine açmıştır.
2013 yılında Meydan Şubesini açmış ve yatırımlarına 2015 senesinde Lara şubesini ekliyerek devam etmiştir.
Bu tesisin açılmasıyla birlikte ürün gamını da genişleterek pidenin yanı sıra ekmek, hamburger ekmeği, sandviç ekmeği, hamur, Tatlılar,sütlü tatlılar, yaş ve kuru pasta , simit kafeterya ve Restaurant gibi bölümlerimizle hizmet vermekteyiz. Ancak büyümenin verdiği popülize ile marka tescil problemi gündeme gelmiş yeni tesisin ismi Ülker yerine Pidex olarak değiştirmek zorunda kalınmıştır.
Şu anda Pideks Unlu Mamulleri 3, kuşaktan Murat, Hüseyin ve Akın Ülker kardeşler tarafından yönetilmektedir. Bu vesile ile Babamız Lütfi Ülker ve amcamız Yetkin Ülker’in bize bıraktığı bu mesleği en iyi şekilde devam ettirdiğimizi düşünerek, teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Antalyalı olarak siz değerli müşterilerimize ve meslektaşlarımıza hizmet vermekten gurur duymaktayız.
Siz müşterilerimizin katkı ve önerileriyle daha iyi olmak için çalışıyoruz.